שיקום וחידוש בטון

שיקום וחידוש בטון

אמנם הבטון הוא אחד מהחומרים החזקים ביותר בעולם, אבל גם הוא נשחק ונסדק כתוצאה מבלאי ופגעי מזג האוויר לאורך השנים. עובדה זו מובילה אותנו למסקנה שבדיקה תקופתית של הבטון וביצוע התיקונים הנדרשים הינם הכרחיים. חברה מקצועית שמבינה בתחום שיקום וחידוש בטון תעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר.

האיטום שמונע נזקים

פעולות איטום קירות חיצוניים של מבנה או בריכה ושיקומו של הבטון הן פעולות הכרחיות למניעת נזקים במבנה. נזקים אלו יכולים בקלות להפוך את המבנה למסוכן ולהוביל לירידה בערכו. האיטום מותאם למצב של המבנה וכולל השלמה של הרובה הקיימת או מילוי של רובה חדשה וכן אפשרות של התזת סילר.

כיצד זה מתבצע

פעולות שיקום וחידוש בטון תתקיים רק לאחר סקירת המעטפת של המבנה והערכת אומדן הנזק. אז תתקבל החלטה לגבי החומרים בהם יעשה שימוש למטרת שיקום הבטון. בהמשך יבוצע ניתוק של הבטון השבור וחשיפה של מוטות הברזל אשר מצויים תחת חלקי הבטון, ניקוי של הברזלים  מקורוזיה שמצפה אותם וגורמת לנזקים וציפוי הברזלים בחומר מיוחד וסגירת הבטון באמצעות חומרים ייעודיים ובטון חדש.

אנשים רבים סבורים שחיפוי שמשמש לאיטום מבצעים באופן חד פעמי. מדובר בטעות נפוצה, אשר פעמים רבות מובילה למצב בו אנשים לא מודעים לעובדה שצריך לבצע בדיקה של המבנה מדי תקופה ומריחת חומר איטום מדי מספר שנים. כל מבנה יש לו את התנאים שלו ואת המיקום שמשפיע על מצב הבטון. בכל מקרה יש לבצע בדיקה כל מספר שנים על מנת לוודא שאין תהליך של התפוררות.

האדמה זזה

חשוב לדעת שתזוזות המתרחשות באדמה מובילות לעיתים להיווצרותם של סדקים ברמות שונות בבטון ובקירות החיצוניים של המבנה. דרך הסדקים הללו עלולים לחדור מים לבסיס הברזל של הבניין ואפילו לקירות המבנה. אם חודרים מים, הברזל עשוי להתנפח ולדחוף את שכבת הבטון החוצה. סדקים כאלו יכולים בקלות להפוך לשברים שעלולים ליפול מהבניין לסביבה בה נמצאים אנשים ולהוות סכנה. בעת פעולת שיקום וחידוש בטון אנשי המקצוע יאטמו את יסודות הברזל הפנימי שבתוך הבטון וכך ימנעו את אותה תוצאה בעייתית. טלגל היא חברת אשר עוסקת בבניית בריכות שחיה פרטיות מסוגים שונים.
שיקום וחידוש בטון - טלגל בריכות שחיה