איטום בריכות שחיה / מאגרי מים

איטום בריכות שחיה / מאגרי מים

ככל שמדובר בבריכות שחיה כדאי מאוד שהן תהיינה אטומות באופן מוחלט. כל סדק או פתח שלא במקום יגרום לתקלות ויביא להתרוקנות חלקית או מלאה של הבריכה. איטום בריכות שחיה היא ללא ספק אחת הפעולות החשובות והקריטיות שבלעדיה אין טעם להמשיך.

כיצד מתבצעת בדיקת האיטום

לאחר ששלד הבריכה כבר עומד על תילו, נדרשת בדיקה של אטימות הבריכה. בדיקה זו מתבצעת בכמה שלבים:

  • סתימת מעברי מים.
  • מילוי הבריכה עד לגובה גלישה של המים.
  • סימון של גובה המים.
  • ביצוע בדיקה חזותית לנזילות מים או רטיבות.
  • יש כמובן להתייחס לאידוי טבעי בהתאם לעונה

אם נמצאו ליקויים כלשהם, יש לרוקן את הבריכה ולאטום היכן שנדרש. חברה מקצועית תדע כיצד להתגבר על כל בעיית איטום ולהחזיר את הבריכה לשגרה. את האיטום יש לבצע על ידי חומרים איכותיים ומתאימים בלבד. שימוש בחומרים שאינם מתאימים יגרום לתקלות חוזרות והוצאות גבוהות.

אילו סוגי איטום קיימים

ישנם כמה סוגים של איטום בריכות שחיה או מאגרי מים. האיטום הפנימי של בריכה דורש היכרות עם חומרי האיטום השונים ותכנון מערכת שתעבוד ביחד עם כל המרכיבים. חשוב להתייעץ עם יצרן/ ספק של החומרים או פשוט לבחור בחברה מקצועית למטרת העבודה. כאשר כל המערכות מתאימות ומשלימות את כלל המערכת הסיכוי לתקלות יהיה נמוך מאוד. חברה מקצועית תדע להתייחס לכלל המערכות אשר קימות בבריכה כגון: צנרת, תאורה, סינון וסחרור ומערכת הניקוז. חומרי האטימה חייבים להיות עמידים בלחצים ובאישור משרד הבריאות.

איטום חיצוני של הבריכה דורש להתייחס אל הבריכה כמו אל מרתף הטמון באדמה. צריך לתכנן מראש את כל המערכות שקיימות בבריכה, למניעת תקלות. עלות התיקונים לאחר מכן עלולה להיות יקרה מאוד. חשוב לשים גדש על כל הפרטים: צנרת חודרת, מערכות תאורה, גובה גלישת המים, מערכות סינון וטיהור, ניקוז ובקרה, סחרור המים ועוד. טלגל הינה חברה אשר עוסקת בבניית בריכות שחיה פרטיות. החברה בעלת ותק של 30 שנה עוסקת גם בהקמת בריכות נוי ופיתוח סביבתי.

איטום בריכות שחיה - טלגל בריכות שחיה

איטום בריכות שחיה | טלגל בריכות שחיה – איכות ומיקצועיות ליפני הכל

צרו איתנו קשר